Milí přátelé,

Velikonoce jsou za námi, na snídani jsem dojedla poslední vejce barvené ve slupkách červených cibulí, venku je po dešti a kosové si štěstím pletou noty…znáš tuto písničku?

Dnes máme úterý 14. dubna, svátek má Vincenc a my se zase musíme pustit do práce…

Prvňáci

Písanka strana 19

ŽA strana 95

Piš diktát (do sešitu Diktát), někdo Ti doma nadiktuje:

le, lu, li, te, si, pu, me, les, sup, lom, pes, maso, los, Ota

(Pozor na psaní jména Ota, píšeme s velkým počátečním písmenem, je to jméno).

Matematika – PS – strana 15 (musíš zjistit, kde má Lulu sedět a dokreslit ho do obrázku), cvičení s hady…šipka červená dopředu znamená plus, tedy prvního hada počítám 9+5 a výsledek napíšu do modrého kolečka, druhý had je dlouhý a čtu ho 11 – 4 (šipka dozadu znamená mínus) doplním 7 a jedu dál…7+ 4 je 11 a poslední 11 + 1 je 12 …uvidíte, pokud to nepůjde, nechte to být.

V dalším cvičení máte spojit vždy jedno červené, modré a zelené číslo tak, aby tato tři čísla dala dohromady 6. Každé číslo lze spojit pouze do jedné trojice. Dělejte tužkou, ať můžete mazat.

Pak si vezměte 4 kostky a vytvořte z těchto 4 kostek čtyři stavby podle plánů v pracovním sešitu. Plán stavby je pohled shora. Na každou stavbu musíš použít vždy 4 kostky.

Poslední cvičení Parkety nedělejte, doděláme později ve škole.

Třeťáci

Český jazyk – opakujte vyjmenovaná slova po S

ŽPS – strana 40 cvičení 17, 18 napiš do školního sešitu…pozor, cvičení 18 máš věty napsat správně, aby dávaly smysl, pak ještě udělej cvičení 19 (čtyřsměrka).

Někdo Ti nadiktuje diktát (učebnice strana 59 cvičení 3), piš do sešitu Diktát.

Matematika – Početníček – strana 31 celou dopočítat, potom PS strana 20 cvičení 3 a ještě na straně 21 mrkni na cvičení 6 (autobus), první je jednoduchý, ale POZOR! Druhý autobus už cestující dělí na muže (čtvereček) a ženy (trojúhelník). Musíš tedy přemýšlet, kolik vystoupilo nebo nastoupilo žen a kolik mužů a místo čísel kreslíš čtverce (muže) nebo ženy (trojúhelníky). Zkuste obyčejnou tužkou….komu to nepůjde, nevadí.

A opět pro všechny…kdo má doma tři míčky, může trénovat:

To je dnes vše.

U nás to vypadá, že by mohlo zase pršet…jdu nachystat sudy.

Mějte se

Vaše uč. Diana