Dobré ránko, dobrý den,

dnes začněme s úsměvem. Je už 15. dubna, středa a svátek má dnes Anastázie…takže naší Atěnce z páté třídy všechno nejlepší.

Co nás dnes čeká?

Prvňáčci

Matematika – PS – strana 16 (čteme 15)…říkejte si, jak jde uspořádat 15 koleček (v 1. a 2. krmítku) do 3. krmítka nakresli 15 koleček podle své představy…šifra je jednoduchá, písmena píšu pod výsledek, cvičení 5 má přepsaný do krokování poslední příklad jako první, tak se nelekněte, napište první tedy dolů a pak ostatní příklady už vedle…nezapomeňte, šipka doprava je +1 a šipka doleva je -1. Parkety nedělejte.

Písanka – strana 20

ŽA – strana 96, 99 (písmenka na stříhání máte v obálce).

Třeťáci

Český jazyk – včera jsem Vám dala psát diktát, který jste už psali…omlouvám se.

PS modrý – strana 40 cvičení 1,2 ( slovesa říkají, co osoby, zvířata a věci dělají nebo co se s nimi děje….například zalévá, honil se, poběžíme atd.)

Dnes začneme vyjmenovaná slova po V – přečti si v učebnici na straně 62 Vyšehradskou vyprávěnku a pak si do školního sešitu napiš dnešní datum, nadpis Vyjmenovaná slova po V (může být červeně) a pak si vyjmenovaná slova opiš z učebnice.

Matematika – PS – strana 22 (opakujeme tělesa válec a kvádr), cvičení 3 (já si vždycky nejdřív dopíšu číselné hodnoty do zvířátek nebo nad ně: myš=1, kočka=2, husa=3, pes=4 a koza=5….takže v první rovnici mám družstvo 3 psi a 2 husy vlevo, to je dohromady v číselné hodnotě 18. Pravá strana rovnice jsou tři kozy, to je dohromady 15. To znamená, že musím na pravou stranu rovnice do červeného rámečku dokreslit zvíře, které má hodnotu 3 (protože levá strana se musí pravé straně rovnat). Zvíře s hodnotou 3 je husa, dokreslím tedy husu.

Čítanka strana 86 – 87 přečti si úryvek Jak rostou žáby od Josefa Bruknera a odpověz na otázky za článkem (pouze ústně). Ninuška pozorovala vývoj žáby doma, tak pro ni to bude hračka.

Doufám, že si čtete knížky, Nina dokonce knížku sama napsala a ilustrovala, encyklopedii s názvem Kytovci…malá ukázka:

Pro dnešek vše, s čím si nebudete vědět rady, uděláme hned, jak se vrátíme do školy.

Pěkný den Vám přeji

uč. Diana