Dobré ráno, dobrý den,

dnes je čtvrtek 2. dubna a svátek má Erika.

Mám tady pro Vás pár úkolů na dnešní den.

První ročník

Posílám list s básničkou Veverky a slabiky na čtení. Kluci Barvovi mají v obálce, kdo nemá, vytiskne si, rozstřihne a nalepí do Duháčka. Obrázek si vybarvěte, v básničce zakroužkujte všechna písmenka V. Básničku se dnes naučte. Pak si nalepte do Duháčka slabiky a aspoň dvakrát přečtěte (kluci Barvovi je mají v obálce, doufám. Pokud ne, čtěte z počítače).

Poté pište písanku strana 15 (opět pište na etapy, dělejte si přestávky a slova tiskací si nejdříve napište psacím do cvičného sešitu nebo na papír nebo na destičku. To bude dnes všechno, matiku a prvouku necháme na zítřek.

Třetí ročník

Český jazyk – učebnice strana 59 v modrém rámečku je poučka (Písmenkova tabulka), opiš si ji do sešitu , přemýšlej a ústně doplň cvičení 1, 2. Cvičení 3 napiš jako diktát (do sešitu Diktát), jestli Ti ho může někdo nadiktovat a pak si ho podle učebnice můžeš sám /a opravit, červenou máš.

Matematika – PS – strana 19 cvičení 3 (jednoduché)

Mám tady pro Vás matematickou vybarvovačku. Kdo nemůže tisknout, opíše si příklady do školního sešitu matematiky a počítá. Hasiče jsem Vám poslala proto, abychom si uvědomili, že zdravotníci, hasiči, policisté, prodavačky a prodavači v obchodech teď mají velmi náročnou práci, pracují pro nás a my bychom jim za to měli poděkovat. Jeden kluk rozjel akci, kterou jsem včera následovala…když nakupuješ v obchodě, kup něco i paní prodavačce (třeba čokoládu), zaplať a nechej tu maličkost ležet na pokladně. Je pro paní prodavačku…jako díky za to, že pro nás v obchodě je.

A to je pro dnešek vše, zítra uděláme prvouku a čtení a máme tu zase víkend. Venku je krásně, tak běžte ven.

Zítra pá

Vaše uč. Diana