Dobré ránko, dobrý den,

dnes máme páteček, a Richard má sváteček.

Dnes ráno jsem v rádiu slyšela první zprávu o možnosti otevření škol, hurá!!! Ovšem metrové rozestupy od sebe…no nevím, nevím, jak toto natrénujeme. Ale zní to líp, než doma stále hnít.

Tak a teď už hupky dupky na úkoly, není toho moc:

Prvňáčci

Dokončili jsme hlásku V a měli bychom si udělat abecední list.

Nejdřív se podívej na pohádku Vláček kolejáček:

Kluci by měli mít ve složce papír s vlakem. Kdo nemá, vytiskne si tady. Jednotlivé vagony i lokomotivu si vystřihni tak, aby zůstala černá obrysová čára. Pak na bílý nebo světle hnědý či světle zelený papír A4 si naskládej vláček podle sebe, pak dokresli třeba lidi ve vlaku, pozadí, koleje, domky, stromy, kamení kolem cesty….prostě, co Tě napadne. A poslední věc, lokomotivě z komína vychází kouř ve tvaru písmene V, dokresli. List si opět schovejte do složky, abys ho mohl/a přinést do školy.

Pak udělejte v matematice PS stranu 13 cvičení 1,2.

Třeťáci

Písanka tiskacího písma strana 23 (myslím, že toto je strana, kterou ještě nemáme, dejte, prosím, někdo vědět, kde jsme v písance skončili, díky).

Prvouka – strana 50, kreslete různé listy, které najdete doma na zahradě.

Čítanka – strana 84 – 85, přečti si bajky a do sešitu čtení si o jedné z nich udělej zápis (Název, autor, 5 vět o čem byla bajka a jaké z ní plyne ponaučení, obrázek). Zopakuj si, co je to bajka.

To je pro dnešek vše.

Přeji Vám krásný víkend, má být teplo, tak šup, šup ven, pomáhejte doma na zahrádce, uklízejte dvůr…blíží se Velikonoce.

Vaše uč. Diana