8. 4. Úkoly

Dobrý den, dnes Vám píši v tomto týdnu naposledy a budu psát až v úterý, jelikož Vám začínají zítra velikonoční prázdniny. Pokud by někdo z Vás chtěl ukázat spolužákům, jak slavíte Velikonoce. Může mi na mail poslat fotky – třeba jak se Vám vede malovat vajíčka, jak pletete pomlázku, jestli někdo pekl Beránka……. Přeji Vám krásné prožití Velikonoc a těším se na případné fotky.

Pokud se chcete dozvědět něco víc o Velikonocích, můžete se podívat sem:

Nyní se můžete podívat na hezkou pohádku, jak tráví Velikonoce Spejbl a Hurvínek.

VV

Společně si teď vytvoříme velikonoční vajíčko. K práci potřebujete knoflíčky, fixy, papír, lepidlo – Herkules. V příloze máte již hotový obrázek podle kterého již poznáte, jak máte tvořit. Na výběr jsou dvě varianty – vajíčko s knoflíčky nebo bez knoflíčků. Samozřejmě si vajíčka můžete vyzdobit i jinak. Můžete si stáhnout šablonu vajíčka nebo jen vajíčko namalujte. Hotové výrobky mi můžete (kdo chce) poslat na mail, v úterý je vystavím. Až vytvoříte vajíčko, běžte se podívat ven, je tam krásně. Vezměte si třeba kolo, brusle……. a dobře se protáhněte.

Ma

Posílám Vám řešení těžké úlohy, kterou jste dělali v pracovním sešitě str. 46 cv. 3, kdo si nevěděl rady, podívejte se na šipky, které jsem Vám namalovala do obrázku, abyste viděli jednotlivá čísla, jak se do čtverečků postupně skládala – 1, 2, 3……16. První obrázek má jedno řešení, druhý obrázek má 3 řešení.