Angličtina, čtvrťáci, 12.3. – 18.3.

Hello everyone. How are you? I’m fine, but I’m sad, too. The school is so empty and quiet. Jo, jo, už je mi z té prázdné (empty) a tiché (quiet) školy smutno. I’ve got some work for you. 🙂

Postupujte podle pokynů zde. Máte na všechno spoustu času, až do středy 18. 3., takže pracujte vždy spíše kratší dobu, ale pravidelně. Naleznete zde poslechy, krátké video, které Vám pomůže s výslovností a úplně dole také Padlet. To je taková nástěnka, kam můžete napsat, co právě děláte. What are you doing? Těším se na Vaše odpovědi. Let’s start.

Znovu si přečtěte příběh v Class Book, na straně 38. What’s on TV. Listening 53. Také si dodělejte stranu 38 v Pracovním sešitě.

Teď se podívejte na číslovky do 100, Class Book, p. 62. Naučte se je a poslechněte si jak čísla, tak i písničku.

Listening 88, p. 62

Listening 89, p. 62

Už umíte čísla? Paráda. Můžete se pustit do příběhu v Class Book na straně 39. Nejdřív si jej poslechněte (listening 54) a pak odpovězte na otázky (listening 55). Následněte udělejte stranu 39 v Pracovním sešitě.

Listening 54

Listening 55

Tohle je poslech k pracovnímu sešitu, p. 39, cv. 4. Listening 56

Zde je poslech k PS, p. 39, cv. 5. Listening 57

PS, p. 39, cv. 6. Listening 58

Všechno hotovo? Done? Dobře, pojďme na stranu 40, začneme v Class Book. V prvním cvičení máte poslouchat a podle nahrávky najít správný program. V krátkém videu čtu a překládám rozhovor ze spodní části strany 40. Mrkněte na něj.

Listening 59

Je čas otevřít Pracovní sešit, vrhněte se na strany 40 a 41.

Jsme na konci Unitu 8. Přečtěte si další díl komiksu The Dragon Crown.

Listening 60

Listening 61, listen and repeat

PS, p. 41, říkanka. Listening 62, listen and chant

Také si dopište si My Dictionary, Unit 8, What’s on TV?

A podělte se s ostatními, co právě děláte. Klikněte na růžový puntík s pluskem a do rámečku napište, tedy write, write your name, and what are you doing?

Vytvořeno pomocí služby Padlet

Good luck!