Angličtina, čtvrťáci, 19. 3. – 25. 3.

Hello again. How are you? Are you having a good time? Are you playing outside? Are you washing your hands? 🙂 Mám tady pro Vás další porcičku angličtiny. Yes, another helping of English. Máte na to jeden týden. Pracujte vždy krátce a pravidelně. Vyzkoušejte i hry na internetu. Odkaz je úplně dole, protože nejdřív práce, pak zábava! 🙂


Začneme testíkem, jo? Provedeme to úplně jednoduše. Testík máte na obrázku. Vaším úkolem bude na kousek papírku napsat své odpovědi. Neopisujte všechno, pište jenom své odpovědi. Např.: 1. Sports programmes. Pozor jenom u posledního úkolu. Nejdřív se podívejte na TV Guide, pak si přečtěte textík o Joelovi. Následně doplňte texty pro Debbie a Jana. Good luck!
Papírek vyfoťte na mobil a pošlete mi jej mailem (lovcice.teacher@gmail.com), nebo jako sms (777 292 796), nebo třeba přes WhatsApp.

Kdyby se obrázek nezobrazil, použijte tento odkaz:

https://photos.app.goo.gl/b6NBRo5fnJuCpwA27


My free time. Můj volný čas, lepší téma jsme na dobu nečekaných prázdnin ani zvolit nemohli, že? Well open your Class Books on page 42.

Listen and read. Rozhovor mezi novinářkou a Spikem. Listening 63, p. 42.

Now ask and answer. Ptejte se a odpovídejte (tohle byste mohli zkusit třeba s mamkou, taťkou nebo sourozencem). Class Book, p. 42. V tomhle videu čtu rozhovor mezi holkou a klukem na str. 42.

Now go to Pracovní sešit, page 42.


And there’s a song for you. Class Book, page 43. Listen and sing. Poslouchejte, zazpívejte si písničku. Listening 64.

Class Book, page 43. Zeptejte se lidí ve svém okolí, jestli se věnují činnostem v tabulce. Mum, do you go fishing in your free time? – Yes, I do. Dad, do you go shopping? – No, I don’t. Ve videu čtu rozhovor na str. 43.

Now open your Pracovní sešit on page 43 and do both exercises.


Do Unit 9 My free time in My Dictionary. Udělejte si slovíčka v My Dictionary. Opisujte velmi pečlivě.


Please write on the Padlet about your free time. Do you go fishing? Do you play ice hockey?

Vytvořeno pomocí služby Padlet

No a konečně slibované hry. Klikněte na odkaz níže, vyberte si, jestli chcete hrát rychle (=fast), nebo pomalu (=slow, tohle bych vám doporučil). No a pak se objeví seznam témat. Vyberte si třeba Food, ale můžete zkusit i další, Clothes, Animals, Transport… Enjoy playing the games.

https://www.gamestolearnenglish.com/fast-english/