Angličtina, čtvrťáci a páťáci, 15. 4. – 20. 4.

Hello boys, hello girls,

today I’m here with some more English activities. A tentokrát to bude drsné! A taky depresivní! Tolik nehod za jediný den. Oh, no!

It’s a disaster, I tell you, it’s a disaster, I say. Je to katastrofa, to ti povím, je to katastrofa, povídám.


First, play a game and learn the past tense of English verbs. Zahrajte si hru a naučte se, jak vypadají některá anglická slovesa v minulém čase. It’s really easy, I tell you. (Or is it a disaster?)

Doporučuji, abyste nejdříve prozkoumali, jak se fráze píší. Najeďte myší na černý puntík na kartičce a přečtěte si anglickou verzi i překlad. Spojte dohromady správné páry. Potom si poslechněte, jak to zní, udělejte to několikrát a opakujte. Listen and repeat. OK?

Done? Good. No a teď zkuste před slovesa v minulém čase dát zájmeno „já“ = „I“ (připomínám jenom pro jistotu) a už můžete povídat o tom, co jste dělali včera = yesterday, minulý týden = last week, před pěti lety = five years ago,…

Pojďme to vyzkoušet! Použijte některá slovesa z předchozího cvičení a napište, co jste dělali minulý víkend. What did you do last weekend?

Vytvořeno pomocí služby Padlet

Thank you. Now you can watch this video. Remember? Vzpomínáte?

And here are the lyrics, a tady je text „When I was one…“

https://docs.google.com/document/d/1JFsSslc_3usJ2NE0bazdjLAlf4dyqrv5VDLXhydh5HA/edit?usp=sharing

Have a break now!


It’s a disaster, I tell you!

Listen to the story. Read the story.

Now answer these questions:

1.What did the boy see behind his shoe? _________________________________ 2.What did he hit his head on? _________________________________________ 3.What did he have for breakfast? _______________________________________ 4.What happened to his tooth? (Co se stalo s jeho zubem?)_______________ 5.How much money did he have? _______________________________________ 6.How many hippos did he see dancing in the street?___________________ 7.Where did he want to be? _____________________________________________

Write on this Padlet again. You can record your voice, or make a video. Stačí jen kliknout na ty tři tečky, které se objeví ve vašem příspěvku vpravo dole a zvolit Voice nebo Film.

Vytvořeno pomocí služby Padlet

Have a break now. 🙂


And a little game as a dessert.