Angličtina, třeťáci, 15. 4. – 20. 4.

Hi there! Hello! Good morning!

Are you ready for English? Yes? Good. This lesson starts now.


First, I’ve got a story for you. The Very Quiet Cricket (čti: veri kwajet krikit), tedy velice tichý cvrček. Potkává hmyzí kamarády, ti ho zdraví, hello, good morning, good afternoon, good evening, good night. On chce odpovědět, ale nevydá ze sebe vůbec žádný zvuk, ani necvrkne, nejde mu to. He really wants to answer, but nothing happens, not a sound. He’s sad. 🙁 Co myslíte, dopadne to dobře?

Trvá mu to, než potká někoho, s kým si popovídá. My jsme spolu taky dlouho nemluvili. Tak mě napadlo, že vám položím několik otázek ve videu a vy my své odpovědi také namluvíte. It’s easy (ízi). Mrkněte na mé video na Padletu a poslechněte si otázky. Je jich pět. Své odpovědi nahrajete tak, že kliknete na růžový puntík, pak na ty tři tečky v pravém spodním rohu políčka a vyberete možnost Film. Zkuste to. Těším se, že vás zase uslyším. Really looking forward to hearing from you again. 🙂

Vytvořeno pomocí služby Padlet

OK. Now open your Class Books on page 48. Animal Safari. How many animals are there? Kolik zvířat tam je? Zkuste je spočítat a vepsat do vět, a protože do učebnice nepíšeme, udělejte to na papír.

There is one elephant. = Tam je jeden slon. There are two lions. = Tam jsou dva lvi.

THERE IS = tam je… – použij, když je tam právě jedno zvíře. THERE ARE = tam jsou dva, tam je pět,… – použij, když jsou tam dvě anebo víc.

Pokud je zvířat víc, musíš utvořit množné číslo tak, že na konec slova přidáš koncovku -s. ONE SNAKE -> TWO SNAKES, ONE HIPPO -> FIVE HIPPOS, ONE GIRAFFE -> TEN GIRAFFES atd.

Poslechni si nahrávku a své počty si zkontroluj.

Well done. Now open your Pracovní sešit and do page 48. Nezapomeň: there is = jedno zvíře, there are = víc!

Tady jsou výsledky:

https://docs.google.com/document/d/1WlXPtJ_srFjIDOAcuICW-mENkLvvzQSEmIVG5iSUZFY/edit?usp=sharing

Now rest. Teď si od angličtiny odpočiňte.


Open your Class Books on page 49. Listen to the fantastic song My Mum’s Jeep. Mamčin džíp, a je plný zvířat, která vydávají různé zvuky. A big fat lion, velký tlustý lev a další. A taky klakson, the horn, a ten pořád dělá bíp, bíp, bíp, and the horn says beep, beep, beep.

Listen and sing. Listening 70.

A nice song, right?

Open your Pracovní sešit and do page 49. Tady jsou výsledky cvičení 3. Cvičení 4 je na vás! Dokreslete obrázek a podle něj dopište věty. Byl bych moc rád, kdybyste to cvičení vyfotili a fotku mi poslali, nebo nahráli na Padlet (My favourite animal).

https://docs.google.com/document/d/1Osv66j09qaRLoI4J02iTb_06Zl0cnDzNACd6m4aHIvk/edit?usp=sharing

Now, have a break. Teď si dej pauzu. 🙂


And a game for you. Match the cards.