Angličtina, třeťáci, 19. 3. – 25. 3.

Hello again. How are you? I hope you’re all doing great, doufám, se Vám vede skvěle. I’ve got a few things for you, mám tady pro Vás několik věcí. Tak zaprvé, je čas na minitest, it’s time for the mini test. No a pak se pustíme do jídla ve skvělém podninku s názvem The Bug Café. Nějaká videa, hry na internetu a tak. 🙂

Opět platí: Máte na to týden. Pracujte vždy spíš krátce, ale pravidelně.


Minitest 8. Postupovat budete následovně. Podíváte se na fotku Minitest 8, vezmete si kousek papíru a odpovědi, které byste normálně psali do testu, napíšete na ten papírek. Jasný? Neopisujte celé věty, pište jenom 1. hat 2. …. Papírek vyfoťte na mobil a pošlete mi jej mailem (lovcice.teacher@gmail.com), nebo jako sms (777 292 796), nebo třeba přes WhatsApp.

Zde je testík. Good luck!

Kdyby se obrázek nezobrazil, použijte tento odkaz:

https://photos.app.goo.gl/JA8N7TiQ8oTZcHwP7


Než se vydáme do restaurace, malé opakování. Watch this video. And sing!

A hurá do restaurace. Let’s go to a restaurant. It’s the Bug Café! Please open your Class Books on page 42. Listening 57, p. 42. Přečtěte si Menu, poslouchejte, opakujte. Listen and repeat.

Co si budou objednávat? Listen and repeat. Listening 58, p. 42

Co má brouček rád? What does the bue bug like? Poslouchej a vyber ze seznamu napravo. Listening 59, p. 42

No a pusťte se do Pracovního sešitu, strana 42. Nejdříve doplňte křížovku, pak napište, co máte rádi za jídlo.

Ještě něco navíc. Když se vypravíte do nóbl restaurace někde v zahraničí, bude se Vás obsluha ptát: Are you ready to order?  = Jste připraven(a) si objednat?  No, a vy odpovíte takhle: Can I have the fish please? = Můžu dostat tu rybu prosím? Watch this video.


OK, let’s go on. Open your Class Books on page 43.

Firs, there’s a song here. Listen and sing. Listening 60, p. 43

Class Book, p. 43. Níže na straně 43: Na obrázku vidíte kartičky. Jsou na nich věci, které jednotliví členové Superstars mají a nemají rádi. Poslechněte si rozhovory a určete, komu která kartička patří. Listening 61, p. 43

Co kdybyste udělali malý průzkum ve svém okolí? Zeptejte se mamky, taťky, sourozenců, zvířat…, co mají rádi. (Anglicky, samozřejmě!) Já jsem podobný průzkum udělal také a zeptal se na pár věcí svého syna, Jakuba. Watch this video. Výsledky potom můžete napsat i na Padlet níže.

Teď je čas udělat stranu 43 v Pracovním sešitě.

Listening 62, PS p. 43


My Dictionary, Unit 9, Bug Café. To je Vaším úkolem nyní. Soustřeďte se pořádně na pravopis!


Ovoce je zdravé, že. I eat fruit every day. Já jím ovoce každý den. On Mondays I eat apples… Watch this video.


Napište mi prosím na tento Padlet, jaká jídla máte a nemáte rádi Vy. (I like…, but I don’t like…) You can write about your family, too. (My mum likes…, but she doesn’t like…) Těším se. Stačí kliknout na růžový puntík, objeví se pole, do kterého můžete psát. Write your name and food that you like and don’t like. Looking forward to hearing from you.

Vytvořeno pomocí služby Padlet

No a konečně slibované hry. Klikněte na odkaz níže, vyberte si, jestli chcete hrát rychle (=fast), nebo pomalu (=slow, tohle bych vám doporučil). No a pak se objeví seznam témat. Vyberte si třeba Food, ale můžete zkusit i další, Clothes, Animals, Transport… Enjoy playing the games.

https://www.gamestolearnenglish.com/fast-english/