Angličtina, třeťáci, 20. 4. – 26. 4.

Hello girls. Hello boys. Tento týden nebudu vaším průvodcem já. Tento týden vás bude učit moje kamarádka koala Pauline. Vždy si přehrajte její krátkou zprávu. Boys and girls, please, meet Pauline. Seznamte se s Pauline.

Hello girls. Hello boys. My name is Pauline. I am a koala. I am from Australia. I’ve got four short legs. I’ve got a funny nose and two big ears. I like leaves. Leaves are my favourite food. Říká, že má ráda listy = leaves.


Vypadá to na práci v učebnici. Viď, Pauline?

Look at me. I’ve got a yellow hat. But I’ve also got work for you. Please open your Class Books on page 50. Read and match. Then listen and check.

Jde o to spojit správně texty o ptácích. Nejdřív se představují, pak popisují své tělo a nakonec říkají, co mají rádi.

Grass = tráva, leaves (čti lívz) = listy, fruit = ovoce, nuts (čti nats) = ořechy

Poslechni si nahrávku a zkontroluj, jestli máš texty správně.


Pauline, co dál? What’s next, Pauline?

Fakt řekla „pracovní sešit“? Wow.

Jenom taková poznámka ke cvičení 5 v PS. Máte psát, co je na obrázku a před jméno zvířete ještě krátká slovíčka a nebo an. Tyhle slůvka my v češtině nemáme, znamenají něco jako „nějaký“ nebo „jeden“. Pravidlo je: použij a, pokud podstatné jméno začíná souhláskou (a dog = nějaký pes) a an, pokud začíná samohláskou (an ostrich = nějaký pštros).

Jinak udělejte strany 50 a 51 v PS.

Tady jsou pro kontrolu výsledky: https://docs.google.com/document/d/1dE72g_2wGZvnmtXzaK_-FHDSgDkCqdxxEbxpwuCndoA/edit?usp=sharing


Pauline, co teď? What now?

And this is the game:

I hope you liked it. Time to say good-bye.


A úkol pro vás. Připravte si povídání o nějakém zvířeti. Podobně jako je to v učebnicích na straně 50. Já se vás na to zvíře zeptám, až se zase uvidíme přes video.

Těším se. Uč. Michal