Angličtina, třeťáci, 27. 3. – 3. 4.

Hello girls! Hello boys!

How are you? – I’m fine, but I’m sad. I want to go to school!


1. Play a game.  Simon says.Nejdřív si zahrajte hru. Je to takové opakování. Musíte přiřadit správně pokyn a obrázek. Poslechněte si kartičku, zkuste ji přetáhnout na správný obrázek (dvojice zčerná), správně utvořené dvojice vždycky zmizí. No, zkrátka si s tím pohrajte. Go ahead!

Simon says

Done? Good.


2. Let’s talk about food. Mám tady pro vás drsnou křížovku o jídle. Možná nebudete vědět všechna slovíčka, ale většinu určitě ano. A pozor, jde o to, abyste slova správně napsali, každé písmenko je důležité!

Klikněte na řádek, nebo sloupec. Uvidíte obrázek. Napište, co je na obrázku.

Well done. You’re awesome. (čti „ósam“, znamená to, že jste úplně boží)


3. Nauč se nová slovíčka. Jsou to tři základní denní jídla. Three daily meals. Jasně, mluvím o snídani, obědu a večeři. Podívejte se na ta slova, poslechněte si, jak se vyslovují, zkuste si je sami říci. Několikrát!

snídaně = breakfast

oběd = lunch

večeře = dinner

Great!


4. Let’s chat. Pojďme pokecat. Chtěl bych vědět, co máte a nemáte rádi na snídani oběd a večeři. Napište to prosím do Padletu. Nebo taky můžete svou zprávu do Padletu namluvit: když totiž kliknete na tři tečky dole v políčku vaší zprávy, rozbalí se seznam a v něm je možnost Voice – nahrajte se pomocí mikrofonu vašeho počítače. Všechny zprávy si můžete přímo tady na Padletu i poslechnout. Určitě to vyzkoušejte! (Já to udělal, ale můj mikrofon není nic moc.)

Vytvořeno pomocí služby Padlet

5. Let’s work with our books. Pojďme pracovat s učebnicemi. Dokážete udělat strany 44 a 45 v pracovním sešitě? Can you do pages 44 and 45 in the Activity Book?

Klidně si to rozvrhněte na několik částí! Kousek dnes dopoledne, kousek zítra dopoledne atd.


7. My Friend Is a Monster. Time for our comic story. Open your Class Books, go to page 45 and listen to the story.


7. Not enough? Jestli toho ještě pořád nemáte dost, mám tady pro Vás hru na rozloučenou. Budou se vám hodit tato slovíčka:

fizzy drinks = sladké nápoje s bublinkami, kofoly, sodovky apod., French fries („frenč frájz“) = hranolky, takhle říkají hranolkám v USA, fresh salad = („freš“) česrtvý salát.
…a náš starý Padlet. Our old Padlet…

Vytvořeno pomocí služby Padlet