BBC Micro:bit v Lovčicích

V pátek 28. dubna 2017 jsme ve škole uvítali milou návštěvu, pana Tomáše Zedníčka, zástupce nadačního fondu Micro:la. Tento fond se snaží podpořit technické vzdělávání v českých školách tím, že jim daruje mikropočítače BBC Micro:bit. Naše škola obdržela krásných deset kusů. Moc děkujeme!

Vložený obrázek 2

O předání se píše v této tiskové zprávě nadačního fondu Micro:la: První micro:bity předány dětem v Lovčicích na Hodonínsku
Co je to Micro:bit?

BBC micro:bit je kapesní programovatelný počítač se sensorem pohybu, zabudovaným kompasem a bluetooth modulem. V roce 2016 byl tento mini počítač představen ve Velké Británii, a na podzim 2016 rozdán zdarma všem žákům ve věku 11-12 let. Platforma se rychle rozvíjí po celém světě. BBC micro:bit je postaven na otevřené platformě – kdokoliv ho může programovat, vytvářet nové aplikace, nebo vymýšlet další příslušenství. Chytrá destička umí komunikovat s mobilem, tabletem i počítačem. Programovat se dá ve čtyřech různých programovacích softwarech na různých úrovních programování, od jednoduchého objektového programování po JAVA skript.

Vložený obrázek 1