Běh pro Afriku

A máme tady první statistiky. Běhu pro Afriku se zúčastnilo celkem 43 běžců různého věku, různého počtu nohou, obutí i neobutí. Celkem zdolali 165 kol ve „Skalce“. Jedno kolo měří 464 metrů, naběhali jsme tedy 76 560 metrů a to je skoro do Brna a zpět!!!

Běžcům, sponzorům i organizátorům patří velký dík! DÍK!

O vybrané částce a jejím využití budeme informovat později.

Zde jsou fotky: https://photos.app.goo.gl/NQqScRTh8WTrCmR66

 

Po časové odmlce se u nás ve škole začalo znovu probírat téma Postavme školu v Africe. Možná si někteří pamětníci vzpomenou, jak jsme každý měsíc posílali peníze na cihly do Afriky. Tentokrát jsme se rozhodli a s rodiči domluvili, že tuto charitativní akci spojíme s pohybem. Tedy nepoběžíme do Afriky, ale pro Afriku. Jak tato akce funguje? 15. června v pátek v 17 hod se potkáme v Lovčicích u pyramidy. Do té doby si všichni běžci musí zajistit sponzora, který je bude financovat. Záleží na fyzické zdatnosti běžce, zda mu sponzor zaplatí za každé uběhnuté kolo 50,- Kč, protože víc jak dvě kolečka neuběhne. Případným velkým běžcům, kteří budou schop ni uběh nout i pět koleček, lze částku snížit třeba na 20,- či 30,- Kč. Samozřejmě bohatý sponzor může dát i tisícovku za uběhnuté kolečko! Běžec tedy po startovním výstřelu vystřelí a běhá a běhá a běhá… Na sobě má připnuto startovní číslo, kam se zapisují čárky o počtu uběhnutých kol. Až se běžec rozhodne, že je v cíli, závod ukončí, osloví svého sponzora, který spočítá počet uběhnutých kol a předá domluvenou částku. Všechny sponzorské peníze se po spočítání odešlou na na účet společnosti Člověk v tísni a hotovo! Sponzorům lze vystavit doklad o sponzorství a částku si může odečíst z dani. Běžet mohou děti, dospělí, kolemjdoucí, soused é i psi – a nezabere to víc jak hodinku!

Přijďte si užít podvečer, bude zábava a uděláme něco hezkého pro děti – nejen ty naše, které si prožíjí slovo charita, ale především pro ty v Africe. Poběžte s námi, těšíme se!