Ahoj knihomolové!

Tohle už je fakt poslední příspěvek tohoto týdne – zároveň inspirace do dalších týdnů. Vím, že někteří z Vás nemají čtení zrovna v oblibě, proto nabízím jinou variantu – poslouchání knih. Na odkaze

https://www.mujrozhlas.cz/tip-mujrozhlas/hosi-od-bobri-reky

najdete po asi 12timinutových dílech četbu na pokračování. Bude fajn, když si po obědě dáte siestu a poslechnete třeba dva díly za sebou.

 

Dalším tipem je pořad Meteor. Je sice určen posluchačům od 12 let, ale kluci ale i další badatelé určitě zvládnout poslech také. Uvedu pár názvů dílů, které zní fakt zajímavě: příkladně díl o tyranosaurovi s termostatem, smrtícím zalednění a záhadné kometě, nebo díl s názvem o žahavé vodě, hvězdě před výbuchem a rojení včel… atd…

Na odkaze si můžete vybrat kterýkoliv díl, téma z dílu posunout, zastavit. Nebo prostě poslouchat přímo v rádiu na stanici český rozhlas 2, premiéra pořadu je v sobotu v 8.05 h nebo repríza v neděli v 17.05 h. Myslím si, že v sobotu ráno zůstat v pyžamku v pelíšku a poslouchat Meteor… dobrá volba, ne? Pište mi průběžně, jestli jste si něco pustili a který příspěvek Vás zaujal.  

https://dvojka.rozhlas.cz/meteor-5002347

 

A poslední odkaz plný knih – četby na pokračování, kde můžete vybírat, je zde:

https://www.mujrozhlas.cz/deti

Cokoliv si poslechnete, opište nadpis z PC do sešitu čtení, abyste – až se vrátíme do školy, mohli vyprávět. Už se na to těším!

Papá 

p. uč. Denisa

  •