Další zprávy z brněnské hvězdárny

Dostali jsme z hvězdárny následující dopis. Třeba pro Vás bude inspirací. Zároveň to berte jako téma do Času či Prvouky. 🙂


Dobrý den,

je zřejmé, že se brány naší Hvězdárny a planetária Brno jen tak neotevřou. Bohužel, ale nejde jinak a v současné situaci je to tak bezpochyby i správně.

Přesto jsme na vás nezapomněli. Naopak! Přetržku využíváme na technickou údržbu. Malujeme celou budovu, vyčistili jsme projekční plochu, instalovali akustické obklady v digitáriu a pucujeme všechna sedadla.

Navíc ale připravujeme nová představení. Například chystané BRNO 360 naváže na tak oblíbenou MORAVU 360. Ostatně tady je první ochutnávka…

Jste první, kdo ji uvidí, tak doufáme, že si ji užijete. Pokud chcete dvouminutový teaser vidět v plné kvalitě – klikněte na video a přeneste se na náš YouTube kanál. Na něm ostatně najdete stále se rozšiřující kolekci záznamů našich odborných přednášek.


Nemusíte ale žít jen ve virtuálním prostoru. Hned dnes večer můžete vyjít na zahradu, balkon anebo jen tak vykouknout z okna a podívat se na večernici – tedy planetu Venuši. Nebude to přitom nic obtížného, vždyť je to po Slunci a Měsíci to nejjasnější vesmírné těleso, které můžeme běžně spatřit na obloze. Navíc se v těchto dnech ocitla poblíž hvězdokupy Plejády ze souhvězdí Býka. Kde ji přesně najít a čeho všeho si všímat, vám prozradí níže přiložený komiks.

A pozorovat můžete i s námi – tedy na dálku, ze svého domova, v živě vysílaném pořadu z Kraví hory Sedmikrásky na nebi. Naladit si nás můžete na vlnách Českého rozhlasu Brno. Každou neděli od 20.00 a to buď klasicky přes anténu (106,5 FM pro celý Jihomoravský kraj, 93,1 FM pro Brno-město, 97,3 FM na Znojemsku, 93,6 FM na Hodonínsku) anebo on-line skrze web (www.mujrozhlas.cz/zive/brno).

Rozhlasová hvězdárna má i svůj facebookovský avatar, kde najdete pozorovací mapky, fotografie i nejrůznější komentáře.

Prostě a jednoduše, jsme stále s vámi.

Držme si – umyté – palce!

Jiří Dušek

ředitel Hvězdárny a planetária Brno, velitel stroje na zázraky