Exkurze do expozice elektronové mikroskopie

Ve čtvrtek 12. 3. se čtvrťáci, páťáci a žáci badatalé vydají na výlet do Technického muzea v Brně. Expozice elektronové mikroskopie a elektronová dílna, tož to zní opravdu vědecky…

1) EXKURZE V EXPOZICI ELEKTRONOVÉ MIKROSKOPIE – V rámci Dnů elektronové mikroskopie budou v Technickém muzeu v Brně spuštěny historické mikroskopy, které si žáci mohou vyzkoušet obsluhovat. Pod okuláry nejstarších zobrazovacích přístrojů zahlédnou i takové unikáty, jako například kloub mravence nebo křídlo včely. Při pozorování si mohou zkusit i speciální kombinézu pro práci v bezprašném prostředí. Celým programem a expozicí návštěvníky provedou odborníci z Thermo Fisher Scientific, kteří v Brně vyvíjí zobrazovací přístroje na světové úrovni.
Přednáška doplněná ukázkami a vlastním pozorováním cílí na děti všeho věku. Trvá přibližně 40 minut.
2) EXKURZE + ELEKTRONOVÁ DÍLNA – Společně s exkurzí si též můžete objednat tvořivou dílnu. Přímo v expozici budou mít žáci za úkol přiřadit zvětšené snímky ke konkrétním exponátům, které mohou najít přímo v muzeu. Poté si vyberou jeden snímek, který si pomocí speciálních materiálů (např. barevný písek nebo kamínky) vyskládají ve vlastní obrázek, a ten si odnesou s sebou domů.
Exkurze a dílna jsou určeny žákům od 5 do 12 let trvají celkem 60 minut.