Ježíšek


     Jelikož doba vánoční je dobou splněných přání, rozhodli jsme se, že se letos staneme ježíšky a budeme také plnit přání. Jsme uzavřeni v rouškách, nemůžeme si zpívat koledy, nemůžeme mít vánoční koncert v kostele, ani školní besídku u stromečku…tak aspoň ta přání. Když si ve škole nemůžeme dávat dárky pod stromečkem, dáme je jiným. Oslovila jsem ředitele dětského domova v Hodoníně, zda by uvítali pro děti vánoční dárky formou výtvarných a hygienických potřeb. Pan ředitel byl nadšený, takže ihned lístečky rodičům, zda se připojí k vánoční sbírce pro tyto děti. Hned druhý den školáci začali nosit do školy vánoční dárky. Byli jsme překvapeni štědrostí a ochotou rodičů. Do středy jsme střádali. Ve čtvrtek jsme všechny dárky rozložili ve třídě a bleskli fotku na památku.

     Tímto mockrát děkujeme dobrým lidem za dárky, nadšení pomoci a čas, který této akci věnovali. Díky učitelům, že s dětmi pohovořili. Musím zdůraznit výchovný moment této akce, který je nenahraditelný jakoukoliv učebnicí. Ne každý z nás má to štěstí, že může strávit Vánoce s mamkou a taťkou…. Žádný dárek na světě nenahradí slovo RODINA.

     Hned odpoledne jsem poslala jednu z fotek do Hodonína, jako malou ochutnávku na pondělí, kdy se osobně s panem ředitelem potkáme a předáme mu dárky. Velmi nás potěšila okamžitá odpověď i s PF 2021 a pozváním na návštěvu. Vše jsme si v pátek dopoledne s dětmi promítli, přečetli a těšíme se na lepší časy, kdy sundáme roušky, budeme si zpívat a pojedeme na výlet do Hodonína za našimi novými kamarády.
Ještě jednou díky všem, kteří se zapojili.
     Do nového roku Vám přeji za všechny zaměstnance školy a školky hlavně zdraví a těšíme se na všechny akce na zahradě, na všechna zpívání, na všechna setkání a objetí….
 
Denisa Dušíková, ředitelka školy.

P.S. Tato akce byla dobrovolnou aktivitou dobrých lidí, nikoliv příspěvkové organizace ZŠ a MŠ. J

Fotky zde: https://photos.app.goo.gl/Wh8phQrjzgYz5p626