Pondělí 11. 5. 2020

Ahoj motýlci! Dnes je to přesně 2 měsíce, co nám zavřeli školy…. A jak se máte v dalším týdnu? Jaký byl ten minulý? My jsme prožili 3 krásné dny na staré chalupě s výhledem na Králický Sněžník, dali si výšlap na Paprsek (tam pojedete ve Ždánicích na lyžák), cestou se okoupali v horské bystřině – voda byla tak strašně ledová, že než jsem došla do hloubky, měla jsem nohy tak zmrzlé, že jsem je necítila. Ale nádherná, křišťálová. Už vím, proč se říká bystřina. Pár fotek hodím zítra a pošlu odkaz.

Moc děkuji za fotky a zprávy od Kristýnky, Terezky a Míši Krejčího. Fotky přidám do Třídní galerie. Těším se, až se vrátíme do školy a budeme si galerii prohlížet a Vy budete říkat, čí je to fotka a nějaké popisy k jejímu vzniku. Ááááách, to bude krása! 

Ale teď trošká práce, opravdu jen trošku, tentokrát to nebudu přehánět. Příští pondělí si Vás všechny objedu a Vy mi nachystáte VŠECHNY sešity a PS, do kterých jste během karantény psali, já si je odvezu ke kontrole. Takže pokud někdo nestihl, tento týden má příležitost dopracovat. Má se zítra ochladit, takže to bude dobrý čas na práci. 🙂

 

5. ROČNÍK:

MA: Tento týden geometrie. Prosím vypracujte str. 83 až 86. Připomenu pár pojmů – soustředné kružnice mají společný střed a vypadají jako terč na střelbu a uhlopříčky už známe. Pokud si nepamatujete, koukněte v PS na str. 56

Pozor!!!! Cv. 3 na str. 84 dělat NEBUDETE, to si narýsujeme spolu ve škole! Další pojem osová souměrnost, tu si můžete zopakovat v PS na str. 67. Poslední strana 86 bude dokreslování od ruky, cv. 5 tzv monoskop si najděte v obrázcích na internetu a zkuste ho i vybarvit.

ČJ: Pravopisíček str. 21 až 24, zelený PS str. 49, 50. Skladba slova. Slovo se skládá z kořene (základu), před kořen můžeme nalepit předponu, za kořen příponu a když je to ohebný slovní druh, tím že slovo skloňujeme či časujeme, měníme koncovu slova. zá-vod-ník-ovi, bez zá-vod-ník-a…. 

 

4. ROČNÍK:

MA: My budeme tentokrát pracovat jen s učebnicí, kde máme spoustu slovních úloh. Takže str. 90, 91, 92. Budu chtít jen příklad a odpověď, zápis psát nebudeme. U matematického slalomu na str. 92 jen připomenu, že v některých příkladech je práce s nulami, když si je odmyslíme, tak máme obyčejené jednoduché násobení či dělení. :- ) Nebojme se toho a hurá na pomyslné lyže. Tady samozřejmě bez odpovědi.

ČJ: Zopakujeme vše, co jsme se naučili o slovesech v učebnici na str. 96. Poprosím o cv. 5 do sešitu. Na str. 98 se vrhneme na staronové učivo – věta jednoduchá a souvětí. Kouzelník nám připomíná, že věta jednoduchá je založena na základě jednoho slovesa v určitém tvaru.  Dneska napíšu dopis babičce a dědečkovi. Včera jsem jezdil na kole. Když spojíme několi vět jednoduchých pomocí spojek či čárky k sobě, vznikne souvětí. Včera jsem jezdil na kole a dneska napíšu dopis babičce a dědečkovi.  Mno a tohle všechno budeme procvičovat na str. 98, 99. Poprosím cv. 2/98 a cv. 2/99 mi napište do sešitu.

Míšovi moc děkuji za krásného motýla, ten je jako živý!!! 

Zítra udělám fotky a úkol do Vv.

 

Papá 

p. uč. Denisa.