Pondělí 16. 3.

Dobré dopoledne, 
už jste jistě zaregistrovali, že UčíTelka, podle půlhodinových časových dotací pro jednotlivé ročníky připadá vyučování 4. ročníku na 10.30 h a páťáci na 11.00 h. Takže by se zdálo, že můžete do 10 h chrupkat. Já bych však chtěla požádat Vás i Vaše rodiče, abychom si jasně stanovili pravidelný program. Nemůžeme zůstat v postelích nebo u PC a lenivět. Stále si musíme zachovávat pracovní návyky s tím, že platí pravidlo, přes týden je škola, o víkendu můžeme odpočívat. Takže bych doporučovala od 9 – 10 h vyplnit pár stránek v PS, pak si zapnout UčíTelku, protože v 10 h začíná tělocvik s olympionikem a v 10.30, respektive v 11 h zasednout s novou UčíTelkou k televizi a zopakovat učivo, které budou nabízet. Tento týden bude krásné počasí, takže můžete mít také tělesnou výchovu venku. A přidám i úkol do výtvarné výchovy: Najdi na zahrádce, v lese, u cesty nějakou kvetoucí rostlinu – prostě květinu, vezmi si papír formátu A4 (velký sešit) , pastelky nebo fixy, ale i měkkou tužku a květinu co nejvěrněji nakresli. Použijte stínování (v 1. ročníku jste cvičili „zatlač a povol“). Inspirace a další pokyny jsou v příloze.

Příští týden budeme v rámci pracovních činností vyrábět figuru,  budeme potřebovat drát – měkký asi 1 m (projděte tátovu dílnu, požádejte strejdu, dědu). Pak bude potřeba alobal a kdyby měl doma někdo papírovou pásku, která se prodává ve stavebninách, bude to fajn. Když ne, bude stačit drát a alobal. Pokyny k výrobě pošlu až příští týden. Tento týden máme výtvarku.

A to nejdůležitější na závěr! Ve středu mi nikdo žádné pracovní sešity do školy neponese!!!  Když Vám budu chtít něco poslat, tak dám do přílohy mailu nebo obejdu Lovčice a hodím do schránky. Kdyby někdo něčemu nerozuměl, nevěděl, pište mi na mail:  zs.lovcice@centrum.cz

Takže se dlóóóóuho neuvidíme. 🙁

Přeji Vám hezké dny a těším se na nějaký zajímavý mailík.

p. uč. Dneisa