Ahoj andílci!
Další pondělí, další týden za námi. Tento týden se přiblížíme k datu, které nám označí už celý měsíc od uzavření škol v ČR. Pamatujete si datum, kdy jsme byli naposledy ve škole?
A klasická pondělní otázka – co jste dělali o víkendu a vlastně přes celý týden? Od některých z Vás mám zprávy o tom, co vytvořili, vyrobili, díky za ně. Terezka si po skončení karantény může otevřít lahůdkářství, cukrárnu, sushi bar. Dělá mi svými fotkami obrovské chutě. 🙂 Já jsem v uplynulém týdnu toho moc nezažila, krásná byla až sobota. Pan učitel doma budoval chodníček a já s našimi dětmi, jsme vyrazili na výlet k řece Veličce do Lipova nasbírat si mědvědí česnek. Budu dělat nějaké pomazánky, moravské pesto a samozřejmě štrůdl s medvědím špenátem. Posílám odkaz na pár fotek. V neděli jsme smočila své tělo opět v rybníce a pak jsem vystrčila ven oleandry, které jsem po letech přesadila do větších květináčů – Los Oleandros.
https://photos.app.goo.gl/Nhr1aCFSWE41ib3t5
Budu se těšit, že mi napíšete mail, že se Vám taky něco zadařilo, že jste něco zažili, viděli… Od Lukáše nemáme žádné zprávy!!!
Úkoly na tento týden nebudou nijak závratné, budeme opakovat, protože za normálních okolností, by nám ve středu odpoledne začaly velikonoční prázdniny, takže budu na závěr týdne dávat spíše ty úkoly, které se budou vázat k těmto tradicím. Doufám, že jste uposlechli mou výzvu a sbírali si slupky z cibule, barvit budeme až ve středu. Prozatím Vám dám tip do PČ na pečené Jidáše. Dělala jsem je na zkoušku už před 14 dny, náramně se povedly! V příloze najdete list s nějakými informacemi a instrukcemi.
Na středeční výtvarnou výchovu budeme potřebovat kromě již zmiňovaných cibulových košilek také pokud možno bílá vajíčka a obvaz – klidně nějaký otevřený balíček. Možno využit i mamčinu silonovou podkolenku. Popis celého barvení dám na web až ve středu. Dnes jen učení a Jidášky.
5. ROČNÍK:
ČJ: Snad Vám všem byl doručen nový PS – Pravopisníček a že jste si v něm zalistovali: Práce s ním bude naprosto úžasná a pro rodiče osvobozující, protože zadání jsou opravdu velmi jednoduchá, všichni pochopí a náš systém práce bude následující: Každý den vypracujete 2 strany. Jedna strana z našeho letošního učiva (možná 4. ročník) a jedna strana z úvodu, kde je opakování učiva 2. a 3. ročníku – brnkačka! Levou zadní! :-))
Tedy úkol na tento týden – 3 pracovní dny: pondělí str. 1 + 25, úterý: 2 + 26, středa 3 + 27. U přídavných jmen opět připomínám, ať si před započetím práce zopakujete učivo v učebnici – červené kouzelníkovy rámečky od str. 27.
MA: Početníček str. 50 cv. 1 – zopakujeme si jednotky délky. Vzměte si do ruky pravítko, ukažte si na něm 1 malilinký milimetr, 1 cm (vzdálenost 0 až 1), 1 dm = 10 cm. Rozpažte ruce od sebe, vzdálenost dlaní 1m. A uvědomte si, že 1 km má 1000 metrů (nikoliv jen 100!!!) V PS A skočíme až na str. 74+ 75. Jednoduché slovní úlohy – opakování pamětného a písemného +/-. Budu ráda – byť to není v zadání, když se pokusíte najít v textu úloh KLÍČOVÁ SLOVA, barevně si je podtrhnete a z nich pak napíšete zápis slovních úloh. A to bude pro tento předvelikonoční týden všechno! Jen nezapomeňte mrknout do přílohy na Jidášky.
4. ROČNÍK:
ČJ: Vám ve schránkách Pravopisníček nepřistál, protože my už ho máme! Tak se do něj můžeme zrovinka kouknout a na příští 3 dny si zakroužkovat str. 17, 19. 20. Budeme opakovat vzory všech tří rodů, doporučuji opět vzít učebnici, nalistovat si na str. 129, 130 přehledy všech vzorů a jejich skloňování. Zopakovat si poučky o psaní i/y a pak teprve začít vyplňovat cvičení. A aby to bylo vůči páťákům spravedlivé, přidám ještě úkol v červeném PS str. 46, kde si zopakujeme slovesný čas – minulý (včera jsem udělal), přítomný (dnes – právě teď dělám) a budoucí (zítra budu dělat, udělám).
MA: Áááááá, matematika bude zááábavnáááá! Budeme opakovat zlomky. Takže si nachystáme čokoládu nebo jablíčko, klidně bochník chleba nebo aspoň rohlík. A budeme dělit – na poloviny, každou polovinu na další polovinu, takže nám vzniknou čtvrtiny. Komeťáci si vzpomenou na hokej, v jakých časových úsecích se hraje? Trvá čistého času 60 minut a dělí se na….? Ano! Na třetiny! A jedna třetina tedy trvá jak dlouho? Myslím si, že když v učebnici projdete strany 77, 78 ústně a k tomu PS A 63,64, PS B str. 26 horní polovinu – tedy cv. 1. Tak to bude taky stačit. Zkuste si s těmi zlomky doma pohrát celá rodina. Např. maminka na Velikonoce koupí 1 mazanec, rozdělte ho na nějké díly, budete barvit vajíčka – proložku 10 vajec si otevřete a řeknete kolik vajíček je v polovině proložky, jaký díl proložky tvoří 2 vajíčka, kilo mouky, litr mléka… apod. Určitě doma najdete spousty zábavné matematiky na téma zlomky.
Nezapomeňte se průběžně dívat na odkaz naší třídní galerie, protože tam neustále přibývají další fotky výrobků našich kamarádů!!
https://photos.app.goo.gl/mMxETzntzz8RvUtW8
Papá na Škaredou středu!
Vaše p. uč. Denisa