Práce na 24. 3.

Dobrý den moji milí,

zdravím Vás a posílám dnešní úkoly.
Dnes si poslechněte písničku Teče, voda, teče…
1. ročník
Písanka str. 9 – psaní P (nejdřív do cvičného sešitu 2 řádky mamka nebo taťka předepíše, dole v příloze máte popsaný postup).
Pátý řádek jsou otazníky, zase si nejdříve napiš jeden řádek do cvičného sešitu a pak piš teprve do písanky. Větu piš jen jednou a na řádek pod větu tiskací.
ŽA – strana 75
Matematika – PS- strana 11 dodělat (Neposeďi se vrací, už víme, že dole ve sčítacím trojúhelníku musí být největší číslo). Zapiš kolik – jen napište kolik je tam červených koleček.
3. ročník
Dnes nalepíme další dvě vyjmenovaná slova po S a opíšeme slova příbuzná:
sýkora – sýkorka, sýkořice (taky pták, najdi si ho na internetu, jak vypadá), sýkorčí, Sýkořice (obec).
sýček – sýčkovat (panikařit – odvozeno z pověry, že zahoukání sýčka provází příchod neštěstí), sýc rousný (sova, opět se mrkni, jak vypadá).
ŽPS – 35/3 – napiš věty do školního sešitu ČJ, první slovo ČESKÝ po přehození písmen dává slovo vyjmenované SÝČEK…vymyslím větu třeba: Z nedalekého mlýna se ozývalo houkání sýčka. 
Matematika – PS- strana 15/3 …….opět, šipka vpřed +1, šipka vzad -1. Tedy první šipkový zápis je 2 – 3 = -1 (vlevo do šipkového zápisu tedy uděláš za rovná se šipku zpět a vedle napíšeš výše uvedený příklad).
Početníček strana 30 cvičení 2/1 řádek,  odčítej pod sebou, tedy první příklad začínáme od jednotek a ptáme se: 0 a kolik chybí do 5? 5, 4 a kolik chybí do 5? 1, 3 a kolik chybí do 6? 3 Výsledek je tedy 315 a zkoušku na sčítání tedy 340 + 315 (nebo naopak) a musí mi vyjít 655. Udělejte pouze jeden řádek (tedy 6 příkladů a jejich zkoušky). Šárinka má tyto strany hotové, takže dodělává něco z pracovních sešitů, co ji chybí.
To je pro dnešek vše. Ještě posílám  odkaz na krásnou pohádku od paní Rohleder, kde jistě poznáte skvělý výkon naší Ninky.
Hezký den.
uč. Diana