Pracovní činnosti 22. 4.

Ahoj moji milí! Dnes je 22. dubna a už padesát let slavíme Den Země! První Den Země byl slaven 22. dubna 1970 v San Francisku. Tato oslava byla pravděpodobně zamýšlena nejen jako ekologicky zaměřený svátek, ale i jako happening bojovníků proti válce ve VietnamuKampaň s tímto svátkem spojená si kladla za cíl přenést otázku ekologie do politických kruhů. Cílem bylo zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. Tato akce měla velký ohlas zejména mezi studenty.

Já si myslím, že letos si Země svůj svátek náramně užívá, protože nelítají letadla, nejezdí se tolik auty, nečoudí se z komínů továren, takže se Zemička může zhluboka nadechnout! Jen ještě s tou vodou, kdybychom jí mohli nějak pomoci… Zkuste vymyslet, co by se dalo udělat u Vás doma nebo u nás v obci… V pátek na chatu s panem učitelem si o tom můžete popovídat v rámci hodiny Čas.

Tak a teď už k dnešnímu úkolu. Je přiložen níže v příloze PDF.

Taky jsem dala do třídní galerie nové fotky – děkuji Atěnce za krásné obrazy a fotky ze sázení ředkviček a hrášku. Já jsem Vám tam dala fotku naší lípy, o které jsem Vám povídala ve výtvarce, když jsme malovali bonsaje. A ještě jsem neodolala dneska ráno před školou. Rozkvetly nám obě okrasné jablůňky, květy jsou neuvěřitelné, běžte se odpoledne podívat, než odkvetou. Ten pohled stojí za to!

Mno a to bude pro dnešek všechno. Závěrem ještě tip na výlet. O víkendech je otevřený Bukovanský mlýn, takže krásná procházka lesem přes vinohrady v Nechvalíně, kolem kaple sv. Anny v Bukovanech s cílem na mlýně, kde si za odměnu můžete koupit nějaké pití v okýnku, posedět na trávě, kouknout na zvířátka, vylézt na rozhlednu…. Třeba se tam potkáme. 🙂

Mějte se moc hezky, užívejte zahrady, sluníčka a popřejte naší Zemi „HAPPY BIRTHDAY!“

Papá

p. uč. Denisa.