Sloh (a ICT), čtvrťáci a páťáci, 19. 3. – 25. 3.

Pohlednice pro babičku

Ahoj, všichni, měl jsem v úmyslu navštívit svoji babičku v domově pro seniory v Ostravě. Je jí devadesát pět, je to bývalá krasojezdkyně a horolezkyně a je moc fajn. Ale ouha! Díky řádění koronaviru jsou návštěvy v domovech pro seniory zakázány. Tak mě napadlo, že jí pošlu pohled. To se ale jeden musí obout, obléknout, nasadit roušku a vydat se na poštu… Existuje však jednodušší řešení.

A to je slohový (a digitální) úkol pro Vás. Pošlete pohled babičce nebo dědovi nebo někomu z rodiny, koho jste již dlouho neviděli. Využijte webovky Pohlednice online od České pošty. Odkaz naleznete níže. Je to prosté: Nejdřív musíte na telefon udělat pěknou fotku. Vyfoťte sebe, svou rodinu, mazlíčka, něco hezkého. Pak půjdete na web Pohlednice online a zvolíte záložku Poslat pohlednici. Pak vyberete velikost, nahrajete svou fotku (pokud se na web připojujete z PC, musíte fotku nejdříve „přetáhnout“ z telefonu), zadáte adresu, napíšete text pohlednice a zaplatíte. Cena je 29 Kč. S platbou Vám pomůžou rodiče. Zkuste je přesvědčit. 🙂 No a Česká pošta tu pohlednici vytiskne a doručí na zadanou adresu. A babička bude ráda, že na ni myslíte.

Tady je odkaz: https://pohledniceonline.cz/


Pro inspiraci. Tady je fotka, kterou jsme babičce poslali my. (Jestli máte telefon s Androidem, doporučuji vyzkoušet appku Comica na úpravu fotografií.)


Dejte vědět, komu jste pohled poslali. Napište vzkaz, můžete také nahrát obrázek.

Vytvořeno pomocí služby Padlet