Úkoly 12. 3. 2020

Milí přátelé,

zdravím Vás a posílám dnešní práci:
1. ročník
ČJ – v písance dopsat str. 4 (větu psacím písmem píšete hned vedle na řádek a pouze jednou, větu tiskacím píšete psacím na řádek pod a opět pouze jednou). Nezapomínejte na tečku nebo vykřičník na konci věty. Větu tiskací si nejdříve zkuste napsat psacím do cvičného sešitu.
ŽA – str. 57 + 60 (na této straně si popište obrázek, co na něm vidíte a napište písmena do rámečků, například pod obrázkem kukačky může být malé k a třeba malé s, protože jsou tam vidět i stromy).
Matematika – vložila jsem do přílohy této zprávy obrázek. Prosím rodiče, aby se pokusili vytisknout, pokud to nepůjde, spojte se, prosím se mnou, zkusím zaslat na Vaše emaily. 
V pracovním sešitu str. 10 čteme číslo 13. Dejte dětem třeba fazole nebo kostky, ať si naskládají 13, zkusí ji rozdělit na dvě stejné poloviny…jde to. nejdete to? Když to nejde, jaké je to číslo, sudé nebo liché? Rozdělujte číslo 13,  jak jen to jde. 
Prvouka – PS str. 43 – opakování Člověk a jeho zdraví – děti by měly umět pojmenovat části lidského těla (hlava, trup, dolní a horní končetiny), měly by vědět, co je v naší stravě zdravé a co už méně, dále by měly umět rozlišit nemoc a úraz a vědět, jak poskytnout pomoc kamarádovi, když se zraní.
3. ročník
ČJ –  stále opakujte vyjmenovaná slova, co už umíme, dodělejte modrý pracovní sešit po stranu 37 (včetně této strany)….mrkněte, co nemáte hotovo a dodělávejte.
M – PS – strana 14 cvičení 1, 2
V prvním cvičení máš tři číslice 4, 5, 6 – máš tvořit (z nich) dvojciferná čísla, která se dají zaokrouhlit na 50, 60. 70. Tak například vytvořím číslo 45 a zaokrouhlím na 50 nebo 46 a zaokrouhlím na 50 a taky 54 se dá zaokrouhlit na 50. Číslici mohu použít 2krát, tedy mohu vytvořit i číslo 55, 66. No, poperte se s tím.
Početníček strana 30 cvičení 1 (zkoušku dělej pouze přehozením sčítanců).
Jinak, co nemáš dodělané po stranu 29, protože jsi chyběl, pomalu dodělávej.
Prvouka – udělej si zápis do sešitu prvouky (nadpisy červeně) a vedle zápisu si nakresli jednu rostlinu (vedle léčivých třeba heřmánek, vedle jedovatých třeba vraní oko, vedle chráněných třeba lilii…obrázky najdeš v pracovním sešitu str. 47)
                             Léčivé rostliny
– pomáhají při léčbě (čaje, oleje aj.)
– využívají se na výrobu léků                                            zde obrázek
– heřmánek, mateřídouška, jitrocel, lípa
                              Jedovaté rostliny
– mohou mít jedovatou pouze část (květ, plod)
– rulík zlomocný, vraní oko, durman                                  zde obrázek
                               Zvláště chráněné rostliny
– tyto rostliny jsou velmi vzácné
– najdeme je pouze na některých místech
– jejich výskyt je ohrožen
– lilie zlatohlavá, ocún, leknín, hořec                                     zde obrázek
Na všechny tyto rostliny se můžeš podívat na internetu, můžeš si o nich něco přečíst. Přes víkend  začni přemýšlet o rostlině, které se v pondělí budeš věnovat (budete tvořit pracovní list,).
Tak pro dnešek je to vše, pokud budete cokoliv potřebovat, volejte 721 428 478 nebo piště na můj email: diana.valentova@email.cz
Přátelé, mějte se pěkně, moooooc Vás zdravím.
Vaše uč. Diana