Úkoly 17. 3.

Přátelé,

zdravím Vás a posílám dnešní práci.
Na stránkách jste si jistě přečetli, že v televizi běží každý den od 9 hodin domácí vyučování. První ročník od 9 hodin, třeťáci kolem 10 hodiny.
Až dosledujete telku a uděláte si přestávku, vrhněte se na úkoly.
1. ročník
Písanka strana 6 – dopsat
Dnes se naučíte novou hlásku V – říkejte si, která slova na V začínají, v obálce máte všechny čtyři tvary písmenka V – rozložte před sebe a zvedejte podle toho, co říká maminka….Jak napíšeš slovo vosk? (Musím zvednou malé psací v)
Jak natiskneš slovo Vašek? (Musím zvednout velké tiskací V, protože mamka řekla natiskneš a ne napíšeš a navíc Vašek je jméno…atd.)
ŽA – strana 69
Matematika – PS – strana 10 (dodělat celou), najdi si nějaký provázek a zkus ho rozdělit na polovinu
3. ročník
ČJ – Ž(žlutý)PS – strana 35 cvičení 1, 2
Zopakuj podstatná jména a slovesa formou hry Město, jméno, zvíře, věc a pozor i sloveso (co podstatná jména dělají, co se s nima děje).
Tabulku na hru si vytiskni (je v příloze této zprávy) nebo si ji jednoduše udělej sám na linkovaný papír. Snad bude doma někdo, kdo si s Tebou zahraje.
Matika – PS – strana 14/4   a strana 15/1 (nedělejte, že tomu nerozumíte, šipka dopředu je 1 dozadu -1. Tedy první zápis pomocí čísel bude 3-2+2=3, takže vedle zápisu šipek se to musí rovnat 3 (tedy udělám do prázdného rámečku 3 šipky vpřed).
No a doufám, že teď máte rozečtenou další knihu a brzy si ji zapíšete do Čtenářského deníku. Jste už třeťáci, tak bych byla ráda, kdybyste zápisy neodbývali jednou či dvěma větami. 
Tak dnes stačilo. Venku je hezky, běžte aspoň na dvůr, na zahradu, protáhněte se, zacvičte si. Posílám v příloze Pozdrav slunci, tak si ho na dvoře zacvičte. Tady se můžete mrknout na video.
 
Poproste maminku, jestli by Vám mohla sehnat 10ti nebo 6ti kusovou proložku od vajec a 12 cibulek sazeček. Zítra pošlu info, co s tím budeme dělat.
Mějte se, čekám na setkání s Vámi, jako Sahara na déšť.
Vaše uč. Diana