Úkoly 30. 3.

Dobré ráno, dobrý den,

dnes začněme s úsměvem…ten nestojí nic, ale znamená mnoho.

Dnes máme pondělí 30. března a svátek má Arnošt a Ernest.

Ráno bychom si  v kruhu povídali, jak jsme se měli o víkendu, co jsme zažili a tak různě…já jsem byla na Adamcích, tady u nás v Želeticích a bylo tam opravdu krásně, všude byly rozkvetlé petrklíče, fialky a hlaváčci. Rozhodně doporučuji Adamce navštívit. A jak jste se měli Vy?


A tady už úkoly na dnešní den pro Vás:

  1. ročník

Čj 

Písanka strana 12 – píšeme velké psací I, píše se shora dolů (rozcvičte prstíky, zkuste na tabulku, jeden řádek do cvičného sešitu a pak na etapy písanku…větu jen jednou, na řádek pod tiskací větu).

ŽA – strany 78, 85 (slabiky a obrázky na nalepení máš v obálce)

Matematika

PS – strana 12 dodělat celou – rozstřihněte papír A4 na dvě poloviny tak, aby Vám vznikly dva obdélníky, skládejte je a stříhejte, dokážete to jako v pracovním sešitu?

Prvouka 

Jistě jste už pomáhali na zahradě a už něco seli nebo sázeli. Povídejte si doma, co sejeme a co sázíme, zahrajte si pexeso zelenina, umíte všechnu poznat? Víte, jestli mrkev sejeme nebo sázíme a jak pěstujeme třeba papriku nebo rajčata?

Online pexeso: zelenina

Pak ještě vypracuj stranu 48 v PS. 

3. ročník

Čj

Dnes si do sešitu vyjmenovaných slov nalepíme poslední slovo vyjmenované po S a slova příbuzná jsou zde:

sypat – dosypat, nasypat, násypka, násypný, obsypat, osypaný, osypky (infekční nemoc), přesýpací, přesypat, přisypat, sypaný, sypek (polštář plněný pravým peřím), sýpka (místo pro uskladnění zrní), sypkovina (hustá tkanina), sýpkový, sypký, usypat, vysypat, vysýpací, výsypný, zásyp, zasypat

No, je toho dost. Tak si opakujte vyjmenovaná slova třeba tady:

https://www.umimecesky.cz/cviceni-vyjmenovana-slova-s

Můžete zvolit doplňovačky, diktáty a jiné.

Matematika

PS – strana 18 cvičení 3

Prvouka

PS – strana 49

Pro dnešek je to vše. 

Mějte se

Vaše uč. Diana