Velká objevitelská výzva, cesta čtvrtá, aneb takový dárek bych nechtěl

Objevitelé! Z Vašeho nasazení a nadšení, s jakým nacházíte schránky a sbíráte žetony, mi srdce plesá! (Doufám, že je to projev radosti, a ne srdeční arytmie.) Jen tak dál.

A čeká Vás místo čtvrté a dobrodružná cesta k němu. Nejdřív mi ale dovolte jednu otázku. Jaké dárky si přejete k narozeninám? Říkáte hračky a mobily a knížky a hry a hokejovou výbavu a nové kolo a pejska a kočičku… Zadržte, to už stačí. No a teď si představte, že máte narozeniny a jako dárek dostanete kámen. A nemyslím nějaký drahokam, diamant, safír, smaragd nebo rubín. Myslím docela obyčejný šutr. Šutrák jak pecen chleba, který už možná trochu obrůstá mechem. Co Vy na to? Budete mít radost? Co s takovým kamenem?

No a teď si představte pána, který žil před mnoha lety, dožil se životního jubilea, to znamená nějakých narozenin nebo nějakého jiného výročí, těšil se, že dostane třeba lego, ale jejda! Dostal kameny. A tyhlety jubilejní kameny jsou rozesety po Ždánickém lese a jeden naleznete i na území našeho království Katastr. A k tomuhle šutráku bych Vás rád pozval. To bude cíl Vašeho čtvrtého putování. 

Někteří z Vás už možná tuší, někteří místo poznají z fotek a pro ty ostatní tu mám popis cesty. Důležitým vodítkem bude zase voda. Tentokrát nepůjdeme podél Syslůvky, tentokrát půjdeme proti proudu Jordánku. Zase na sever. Do hvozdu. Od kostela se dáte na Zákostelí, pak k rybníku, stráně po pravici se zovou Za Kučama a První a Druhé Herátov. Pořád podél rybníka, za ním louka Za Oborou. Naším cílem je místo na mapě označené jako U Johanesa.

Jakmile objevíte schránku a ukořistíte žeton, ji prosím zase schovejte přesně tak, jak byla. Děkuji.

Také pro Vás mám dva úkoly. Na oba prosím odpovězte v přiloženém kvízu. 1. Jak se jmenoval pán, který dostal k výročí kameny? 2. Jaký živočich dokázal přetvořit tok Jordánku?

Ale jak říkám, odpovězte prosím v kvízu. https://forms.gle/L3ueFqst1VDNqQdU8

Fotky: