Velká objevitelská výzva – procházka pátá

Objevitelé! Explorers!

Po delší odmlce mám pro vás další úkol. Výprava pátá je podle mě docela snadná a dosažitelná pohodlně po asfaltových cestách. Tuto variantu jsem zvolil s ohledem na deštivé počasí v předchozích dnech, takže se nezačunčíte a mámy budou v pohodě.

Vaše další cesta vás zavede k dalšímu duchovnímu místu. Obrázek svatého Josefa. Toho poznáte tak, že drží malého Ježíška a také květy bílé lilie. Navíc se budete moci pokochat spektakulárním rozhledem. Vzdálený obzor tvoří Chřiby se svými vrcholy Velkou a Malou Ostrou a Lenivou horou. Lenivou horu mám rád, je tak trochu jako já. Lenošná. 

A jak se tam dostanete? Snadno. Od fotbalového hřiště k panence Marii. Dál po asflatce, po levé straně máte Žlíbek, po pravé Zadní čtvrtě za Tikovem. Poté odbočíte vlevo, do kopce, mezi Žlíbky a Sedlavince. No a půjdete a půjdete a půjdete. Zastavíte se, naberete dech, půjdete a půjdete a už tam jste. Před vámi rozlehlý lán, to jsou Róbaniny. Najděte svatého Josefa, kolem roste spousta keřů a stromků. Mezi nimi i mladý javor jasanolistý. Pod ním hledejte schránku s šedými žetony.

Schránku prosím uschovejte na stejné místo. Děkuji.

Michal Dušík za Královskou zeměpisnou společnost státu Katastr.

PS

Tohle místo jsem vybral na základě tipů Martina Snazlea. You know, he’s half English, so exploration and adventure simply run in his veins. 🙂

Javor jasanolistý:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Javor_jasanolist%C3%BD