Velká objevitelská výzva – putování třetí

No teda, ty mede a brďo! Tak Vy jste se vypravili až na jižní hranici našeho království. U Végrova kříže je moc hezky, že? A do Větéřova už jenom co by kamenem dohodil. Já jsem tom zkusil a mrskl hroudu přes údolí a odneslo to okno prvního domu ve Věteřově. Ale pst! Nikomu ani muk, jo?

Zatímco první dvě výpravy vedly spíš do polí a k duchovním místům, to třetí Vás zavede na kraj hvozdu, Vydáme se opačným směrem, Z dědiny zamíříme na sever. Takže se budou hodit sněžnice, lyže a psí spřežení. Na severu je země věčného sněhu a ledu. 

Cílem třetí výpravy je Stříbrník. Schránku naleznete asi sto metrů severně od Stříbrníku. Mezi Stříbrníkem a Vávrovó červenó. Máte na výběr ze dvou snadných tras.

1. Od fotbalového hřiště, kolem Panny Marie, po asfaltce. Po levici minete Studený hory, Žlíbky, Sedlavince, Kopanice a Za Kopanicema a Nad Podsedkama. Po pravici se bude rozprostírat pole širé. Zadní štvrť za Tikovem. Pak Přídanky. 

2. Cestou podél Syslůvky přes Žégrut. Cestou tři minete rybníky. Aspoň v 19. století tam ještě byly. Mrkněte na odkaz z Mapy.cz.

Na Stříbrníku najdete mostek, posed a úly. K nim se prosím nepřibližujte, ať nedostanete žihadlo. Naproti úlům jsou ale rozkvetlé jívy a za slunečného dne budou bzučet a vrnět a zpívat tisíci včelkami sbírajícími nektar. 

Vy ale musíte jít dál. Od Stříbrníku směrem na Vávrovu Červenó. Schránku najdete v materiálu, který plave na vodě. Hledejte někde kolem třetího kamenného patníku po pravé straně cesty.

Hodně zdaru!

(Mimochodem, proč se Syslůvka jmenuje Syslůvka? Žijí tu snad sysli? Nevíš-li, co/kdo jsou to sysli mrkni na přiložené video. Takové naše surikaty.)

Mapa z 19. století: https://mapy.cz/s/jamagabebe