Výtvarka 15. 4.

Ahoj kamarádi! Tak už jste to slyšeli?!!! Pokud „to“ všechno půjde dobře, tak se 25. května opět potkáme u nás ve škole! Huráááá! Konečně v těch podivných dnech vidím světlo na konci tunelu, už stačí jen projít tunelem a budeme venku – respektive budeme spolu. Tak teď budeme doufat, že sluníčko viry vyžene pryč a my se opravdu shledáme.

A aby nám to rychleji utíkalo, mám pro Vás slibovaný úkol do výtvarky či pracovních činností – jak to kdo pojme. vyrobíme si promítačku souhvězdí. Níže jsem Vám dala odkaz na fotonávod. Snad je dost názorný. Na 1. fotografii je ukázka toho, co budeme potřebovat. Chci upozornit, že nikde není psáno, že musíme tubus natřít barvou, protože nepředpokládám, že máte doma všichni nějaké zapomenuté vodovky či tempery. Tubus můžete polepit barevným papírem, zbytkem vánočního balícího papíru, látkou, možná tvořivé holky mají doma sadu dekorativních lepících pásek. Nebo prostě vezmete jen obyčejnou lepící pásku a oblepíte. Nebo si vezmete fixy a nabarvíte. 

Takže postup:

Na internetu, v encyklopedii si vyberete souhvězdí, které překreslíte na krycí kruh papíru. Papír musíme zabarvit černou pastelkou či fixem. Souhvězdí vystřihnete, přilepíte na ruličku, ruličku ozdobíme, případně jako já si na ni napište o jaké souhvězdí se jedná. Mno a takhle můžete ze záchodu brát postupně další a další ruličky a vyrobit si celou kartotéku souhvězdí. Mrkněte v atlase i na souhvězdí jižní polokoule, tam se najdou taky hezké kousky!

A jak se s tím pracuje? Večer, až bude tma, vezmete kulatou baterku – ne moc silnou, (já jsem nakonec skončila s baterkou na mobilu, která byla nejlepší) ruličku nasadíte na světýlko a zamíříte ke stropu.

Pokud si vyrobíte více promítaček, můžete pak doma hrát večer hru – dávat hádanky o jaké souhvězdí se jedná.

Přeji moc úspěchů a zábavy, v pátek budu v čase 9.30 – 11.00 h připravena na videohovor, pište zítra, kdo a v kolik zavolá.

Papá

p. uč. Denisa

 

 

https://photos.app.goo.gl/soSKJHR5Cu4xq4y39