Výtvarná výchova 5. 5.

 Ahoj milí, výtvarný úkol na tento týden se pomalu v náznacích rýsoval už 14 dní a ani jsem o tom nevěděla. Před asi 1 dny nás navždy opustil místní občan pan Radko Novák, amatérský biolog, entomolog, znalec přírody a velký sběratel motýlů. Minulé pondělí, když jsem se vracela ze školy domů, tak u horní zastávky kolem mě proletěl otakárek. A včera, když jsem přišla ze školy domů, tak mě čakali motýlci v pokoji naší dcery. Madlenka si z dlouhé chvíle začala malovat tuší a anilínkami motýly. Musím říct, že se jí moc povedli. Dám je pro inspiraci do Třídní galerie. 

Mno a už je Vám jasné, jaký bude Váš úkol na tento týden. Nakreslit pastelkami – nebo namalovat barvičkami motýla. Denního nebo nočního – to nechám na Vás. Na internetu najdete nepřeberné množství krasavců, kteří nám zpestřují život, stačí si jen vybrat. Možná máte nějakého vypreparovaného doma v rámečku, možná Vám nějaký poletuje po zahradě. Budu ráda, když mi napíšete, jaké motýly jste už letos viděli. 🙂

Takže to zopakuji – motýl, zvětšenina – bude mít rozpětí křídel aspoň 15 cm, pastelkami či barvičkami, podle toho, co máte doma.

Budu se těšit, až si z nich uděláme ve třídě nástěnku!

Papá

p. uč. Denisa.

 

P.S. Přidám dnes do galerie fotky od Agáthky a Sama. Moc za ně díky.